Wiosna za pasem!

ziemia ogrodowa

Wiosna za pasem!

Skład budowlany Kamyk już od dłuższego czasu przygotowuje się na sezon wiosenny 2019 w związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa nową ofertę wyrobów budowlanych i ogrodniczych.

W tym tak przydatne w pracach budowlanych piaski i żwiry, kamień, cement…

Sezon wiosenny to także czas rozpoczęcia prac w ogrodach, parkach i skwerach. W naszym składzie można zaopatrzyć się w szeroką gamę produktów upiększających tereny zielone, posiadamy na przykład piękne kamienie ogrodowe, w tym szpilki i otoczaki.  

Zapraszamy klientów z całego Śląska do odwiedzenia naszego składu i zapoznania się z aktualną ofertą.

Żwir

Kruszywa budowlane do betonu

Skład materiałów budowlanych Artek pragnie zainteresować Państwa ofertą kruszyw budowlanych nadających się szczególnie dobrze do wykonania zapraw betonowych wysokiej klasy.

Serpentynit grys
Serpentynit grys

W ofercie staramy się posiadać trzy podstawowe kategorie kruszyw mineralnych przeznaczonych do wykonania betonu:
1. piasek, piasek łamany
2. żwir, grys, grys z otoczaków
3. mieszanka kruszyw naturalnych.

Niemal wszystkie wymienione wyżej kruszywa dzielą się na podkategorie ze względu na gramaturę materiału.

Kruszywo EHZ
Kruszywo EHZ 

Ze względu na gramaturę ziaren kruszywa skalne dzielimy na:

 • bardzo grube 60 – 250 mm
 • grube 4 – 60 mm
 • drobne do 4 mm

W zależności od tego jaki typ betonu klient chce wyprodukować może zakupić kruszywa w gatunku pierwszym i drugim.

Kruszywa grube dla przykładu, takie jak żwir, grys ze skały magmowej, grys ze skały osadowej, grys z otoczaków występują w 4 podkategoriach 10, 20, 30, 50.

Kupujący powinien pamiętać, aby wybierane kruszywa, które mają mieć zastosowanie w produkcji betonu, posiadały odpowiednią niezmienną jakość. Ważne, aby materiał nie był zanieczyszczony substancjami, które mogą mieć wpływ na własności fizyczne produkowanego betonu.

Jeśli poszukują Państwo kruszyw budowlanych do betonu posiadających wysoką jakość zapraszamy do skontaktowania się z naszym składem, lunk do odpowiedniej zakładku znajdą Państwo TU. Przedstawimy aktualną ofertę materiałów tego typu.  

Ekomiał Polski promocja

Ekomiał Polski

Oferujemy Państwu Ekomiał Polski najwyższej jakość.

Nasz Ekomiał cechuje wysoka kaloryczność, a także niska zawartość siarki i popiołu. Ekomiał to węgiel ekonomiczny, osiąga wysoką temperaturę i długi czas spalania przy bardzo atrakcyjnej cenie zakupu.

Specyfikacja ekomiału:

Wartość opałowa Ekomiału – 24-25 MJ/kg

 • Zawartość siarki – 0,81 – 0,93%
 • Zawartość popiołu – 6 – 7%
 • Średnica ziarna 0 – 25 mm

Skład Kamyk przedstawia ofertę promocyjną na Ekomiał w cenie 600 zł, promocja trwa do wyczerpania zapasów, zapraszamy do składania zamówień!!!

Tel: 343275527

Kontakt i dojazd

Kostka

Skład budowlany – współpraca między firmami

eko-groszek

eko groszek

Działalność Składu budowlanego Kamyk to także współpraca z wieloma firmami dostarczającymi produkty do naszego składu, naszym celem jest budowa kontaktów biznesowych opartych na zaufaniu, takich kontaktów które pozwolą spokojnie współpracować przez lata, bez obaw o nieuczciwe działania z obu stron.

Nasz skład budowlany współpracuje między innymi z wyspecjalizowanymi składami opału działającymi nieopodal Częstochowy. Na przykład, jeśli danego dnia nie mamy wystarczającej ilości węgla, miału lub eko-groszku, możemy pokierować naszego klienta do zaprzyjaźnionej firmy wyspecjalizowanej w obrocie opałem, dzięki temu klient zakupi szybko towar bez straty czasu i pieniędzy.

Taka sieć firm pozwala budować wspólnie wysoką renomę przedsiębiorstwa.

Zatem jeśli poszukujesz materiałów budowlanych na terenie Śląska skontaktuj się z nami, na pewno dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w zakupie i transporcie niezbędnych materiałów budowlanych lub opałowych.

Cement

Materiały budowlane, jak kupować rozsądnie

skład budowlany żwirMateriały budowlane – świadomy zakup

Przed zakupem jakiegokolwiek rodzaju materiału budowlanego należy sprawdzić jakie posiada parametry, jakie są jego mocne strony, w jakiej technologii został wyprodukowany, jaką ma trwałość i jak się go stosuje. Najlepiej przeczytać informacje zawarte na stronie producenta i strony poradnikowe, warto także zasięgnąć opinii.

Czasem zdarza się, że pomimo dużej konkurencji i szerokiej ofercie materiałów wysoka cena nie jest zawsze jednoznaczna z wysokim gatunkiem.

Świadomy zakup pozwala zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy i nerwów.

Najtańsze materiały budowlane często odznaczają się najsłabszą żywotnością i wysokim kosztem eksploatacji. Czyli oszczędzając przy zakupie skazujemy się na wysokie koszty związane z naprawami częstych usterek oraz koniec końców szybszą wymianę materiałów na skutek zużycia.

Ceny materiałów budowlanych

Cena droższych produktów wynika nie tylko z tego, że „płacimy za markę” produkty droższe przeważnie powstają na najnowszych liniach produkcyjnych przy użyciu najlepszych materiałów i technologii.

Nierzadko cenę kształtuje runek, popyt i podaż, a także pochodzenie produktów. Koszty transportu i inne czynniki mogą wpływać na wzrost ceny nie przekładając się przy tym na jakość. Znajomość marki, pochodzenia  i technologii danego materiału pozwala oszczędzić sporo środków.

skład budowlany kamień ozdobnyNaprawdę niska cena danego produktu często, choć oczywiście nie zawsze, może wynikać z jego ukrytych wad, należy bardzo ostrożnie podchodzić do takiej „okazji”.

Jeśli zakup danego materiału budzi naszą wątpliwość zawsze możemy sprawdzić, jego pochodzenie i inne parametry. Warto także zajrzeć na stronę www.gunb.gov.pl gdzie znajduje się baza danych produktów budowlanych nie spełniających wymagania określone przez prawo Polskie.

Może zdarzyć się, że na Krajowym Wykazie Zakwestionowanych Wyrobów Budowlanych znajdują się dobre wyroby. Na przykład materiały, które znalazły się tu na skutek niedopełnia jakiś wymogów formalnych i biurokratycznych, dlatego zawsze należy sprawdzić powód niezgodności i umieszczenia produktu budowlanego na liście.

Zgodnie z prawem każdy materiał budowlany może być stosowany do wykonywania robót budowlanych, jeśli posiada znak unijny CE lub krajowy znak budowlany B.

Każdy rodzaj materiałów ze względu na jego właściwości i przeznaczenie mogą mieć różne oznaczenia i certyfikaty, w sieci jest mnóstwo informacji na temat oznaczeń produktów.

Znaki te informują kupującego o tym, że produkty są legalne i przeszły procedury dopuszczające do obrotu na rynku unijnym. Stosowne informacje powinny znajdować się na każdym opakowaniu. Obecność na opakowaniu produktu tych znaków świadczy o tym, że przeszedł on procedurę dopuszczenia do obrotu.

Zakup materiałów budowlanych – podsumowanie

Podsumowując, materiały budowlane jak każdy produkt, którego wcześniej nie stosowaliśmy, należy sprawdzić, przetestować, poznać opinie osób już z nim obeznanych. Powinniśmy sprawdzić, czy produkt jest legalny, posiada niezbędne certyfikatu i spełnia wszystkie normy Polskie i unijne.

Nie warto dokonywać zakupu Ad hoc pod wpływem impulsu, kierując się przekazem reklamy.

Czasem taka okazja może przysporzyć wielu problemów już podczas budowy, a niestety często problemy pojawią się już w trakcie użytkowania

Problemy tego rodzaju można wyeliminować dokonując świadomego zakupu materiałów budowlanych.

Kruszywo dolomitowe grube 8/16

Kruszywa budowlane chrakterystyka

Kruszywa budowlane to jeden z podstawowych materiałów stosowany w budownictwie, jest materiałem ziarnistym o zróżnicowanej gramaturze. Do podstawowych kruszyw zaliczyć można piasek płukany i siany, granit, dolomit, keramzyt, grys, baryt, bazalt.

W zależności od potrzeb stosuje się kruszywa budowlane pochodzenia naturalnego oraz sztuczne.

Kruszywa budowlane stosuje się najczęściej do produkcji betonu i zapraw, a także jako wypełnienie podkłady i warstwy na przykład nawierzchni drogowych.

Cechą wszystkich kruszyw jest duża wytrzymałość mechaniczna, odporność na ścieranie oraz warunki atmosferyczne.

Ze względu na charakterystyki poszczególnych materiałów, z których powstają kruszywa stosuje się je do produkcji mieszanek betonowych o różnorodnych właściwościach. Na przykład do produkcji ciężkich odpornych mieszanek stosuje się baryt natomiast jeśli chcemy pozyskać lekką mieszankę możemy zastosować jako kruszywo keramzyt.

 

Kruszywa budowlane można także stosować jako element upiększający otoczenie, różnorodna kolorystyka i gramatura kruszyw sprzyja zastosowaniom w ogrodnictwie i urządzaniu przestrzeni.

Materiał w zależności od potrzeb można zastosować na przykład jako nawierzchnie placów parkingowych, alejek, ścieżek pieszych i rowerowych odpowiednio eksponując i podkreślając kolor wybranego kruszywa.

Zobacz jakie kruszywa są dostepne w naszym składzie budowlanym – KRUSZYWA BUDOWLANE

ziemia ogrodowa, torf

Ziemia ogrodowa w dobrej cienie!

Ziemia ogrodowa w dobrej cienie!

ziemia ogrodowa
Jeśli chcesz aby Twój ogród nabrał kolorów i pięknie przyrastał z roku na rok koniecznie zadbaj o właściwe podłoże.
Jeśli ziemia w Twoim ogrodzie nie spełnia wymagań roślin koniecznie zastosuj wysokiej jakości ziemie ogrodowe.

Skład Kamyk oferuje ziemie ogrodowe najwyższej jakości zapraszamy!
Ze względu na spore zainteresowanie naszymi produktami nie zamieszczamy pełnej oferty na stronie.

 

Masz pytania prosimy o KONTAKT

Skład budowlany Śląsk

skład budowlany

Skład budowlany Kamyk to wyróżniający się skład na śląskim rynku materiałów budowlanych.

 

 

 

skład budowlany załadunek piaskuDługoletnie działalność naszego składu, a co za tym idzie spore doświadczenie na rynku materiałów budowlanych sprawiło, iż z naszych usług korzysta coraz więcej klientów, przede wszystkim z obszaru powiatu Częstochowskiego, ale także coraz częściej ze śląska i z poza terenu naszego województwa.

Klienci cenią sobie nasze zaplecze, plac załadunkowy, możliwość szybkiego załadunku i zwarzenia materiałów sypkich i stałych oraz usług transportowych udostępnianych na życzenie klienta.

Ważne dla naszych odbiorców jest nasze podejście do klienta, każdy klient może liczyć na wsparcie doradcze bez względu na ilość materiałów jakie zamawia.

Dla nas równie ważny jest klient, który zamawia kilka otoczaków do ogrodu, 500 kilogramów piasku do piaskownicy, czy 100 kilogramów ziemi ogrodowej.

skład budowlany kamień ozdobnyBez problemu obsługujemy także dużych odbiorców, firmy budowlane które odbierają materiał w ilościach 10 – 30 i więcej ton naraz, firmy ogrodnicze kupujące kilka ton ziemi ogrodowej, kamieni ozdobnych i innych materiałów ogrodniczych także nie muszą się martwić o szybką realizację zamówienia.

Na naszej stronie można zobaczyć jak do nas trafić, nie będzie z tym żadnego problemu, gdyż lokalizacja składu jest bardzo dogodna, znajdujemy się zaraz przy trasie Częstochowa – Katowice

Zatem jeśli potrzebujesz takich materiałów budowlanych jak:

 • Ziemia ogrodowa
 • Torf
 • Kora

 

 • Kamień ogrodowy
 • Grys
 • Żwir
 • Otoczaki
 • Szpilki

 

 • Kruszywa ozdobne
 • Kruszywa budowlane
 • Tuczeń
 • Piasek
 • Cement
 • EHZ

 

 • Opał
 • Węgiel
 • Miał
 • Eko groszek

 

Skontaktuj się z nami! Pomożemy w wyborze odpowiedniego materiału, ustalimy termin realizacji, cenę dostawy, miejsce dostawy.

U nas zakupisz towar wysokiej jakości w dobrej cenie!

KONTAKT

Napisz w komentarzu swoje sugestie na temat rozszerzenia oferty i usług wspierających pracę naszego składu budowlanego!

Serpentynit bryły

Kamień ogrodowy zastosowanie

Kamień ogrodowy zastosowanie

Głazy ogrodowe szpilki

Głazy ogrodowe szpilki

Kamień ogrodowy zastosowanie. Ogród, skwer czy ogródek to bardzo ważna część naszego najbliższego otoczenia. To element krajobrazu i miejsce, w którym odpoczywamy oraz relaksujemy się po ciężkiej pracy, jest to często także widoczna dla wszystkich wizytówka naszego budynku prywatnego lub użytkowego. Już na etapie projektu takiego miejsca jak ogrod, zastanawiamy się jak mają wyglądać wszystkie jego elementy. W czasie planowania rozkładu zieleni, należy także przemyśleć zastosowanie elementów małej architektury, na przykład oczek wodnych, ścieżek, skalniaków itp. w takich właśnie zastosowaniach niezbędny jest kamień ogrodowy.

Naturalny kamień ogrodowy występuje w różnych rozmiarach i formach, z reguły bardziej lub mniej nieregularnych brył, występuje także w postaci płyt o różnej grubości, wielkości i fakturze.

W ogrodnictwie można stosować niemal każdy kamień naturalny, warto jednak pamiętać o jego charakterystyce chemicznej i fizycznej. Wiedza na temat tych cech pozwala dłużej utrzymać walory użytkowe kamieni ozdobnych oraz dłużej utrzymać dobrą kondycję roślin znajdujących się w ich bezpośredniej bliskości.

Do wyboru mamy kamienie ogrodowe chrakteryzujące się różnym stopniem absorbcji wody, te bardziej nasiąkliwe to na przykład piaskowiec. Możemy także wybrać kamienie bardziej twarde, a zatam i mniej absorbujący wilgoć, na przykład granit lub gnejs.

Otoczak

Otoczak

W naszym składzie budowlanym dużą popularnością cieszą się otoczaki, to bardzo trwały i atrakcyjny rodzaj kamieni ogrodowych. Otoczaki występują w bogatej gamie kolorów, dlatego nadają się do dekorowania ogrodów i skwerów aranżowanych w różnych stylach.

Kamień ogrodowy można także użyć w bardziej praktycznych zastosowaniach, bez przeszkód może służyć jako element konstrukcyjny mebli ogrodowych, płotów ozdobnych, grilli, altan, skalniaków, fontann itp.

Sporą gamą zastosowań cechuje się także grys, jest to kruszywo kamienne, powstałe z rozdrobnienia kamieni naturalnych. Grys stosuje się na przykład do wysypywania ścieżek, alejek, rabatek, skalniaków.

W naszym składzie budowlanym staramy się nadążać za modą i trendami stale ubogacamy ofertę kamieni ogrodowych. Różnorodność kamieni pod względem formy, faktury, gabarytów i kolorów pozwala zaspokoić potrzeby i gusta każdego odbiorcy.

Zobacz jakie kamienie ozdobne dostępne są w naszym składzie

Kamień ogrodowy


Zachęcamy do dzielenia się własnymi opiniami na temat zastosowań kamieni ogrodowych, prosimy o opisy własnych aranżacji, propozycji, planów urządzenia ogrodu, skweru itp. Zapraszamy!

skład budowlany kamień ogrodowy 2

Skład budowlany – lokalizacja

Skład budowlany – lokalizacja

 

Ważną zaletą składu budowlanego „Kamyk” jest jego lokalizacja! Bezpośrednia bliskość trasy Częstochowa – Katowice ułatwia kontakt z klientem oraz usprawnia transport zakupionych materiałów.

Teren składu jest na tyle obszerny, że nie utrudnia manewrowania nawet dużych ciężarówek i ładowarek.

Klienci mogą na własne oczy zobaczyć większość materiałów z oferty naszego składu.