Kamień ogrodowy zastosowanie

Kamień ogrodowy zastosowanie

Głazy ogrodowe szpilki

Głazy ogrodowe szpilki

Kamień ogrodowy zastosowanie. Ogród, skwer czy ogródek to bardzo ważna część naszego najbliższego otoczenia. To element krajobrazu i miejsce, w którym odpoczywamy oraz relaksujemy się po ciężkiej pracy, jest to często także widoczna dla wszystkich wizytówka naszego budynku prywatnego lub użytkowego. Już na etapie projektu takiego miejsca jak ogrod, zastanawiamy się jak mają wyglądać wszystkie jego elementy. W czasie planowania rozkładu zieleni, należy także przemyśleć zastosowanie elementów małej architektury, na przykład oczek wodnych, ścieżek, skalniaków itp. w takich właśnie zastosowaniach niezbędny jest kamień ogrodowy.

Naturalny kamień ogrodowy występuje w różnych rozmiarach i formach, z reguły bardziej lub mniej nieregularnych brył, występuje także w postaci płyt o różnej grubości, wielkości i fakturze.

W ogrodnictwie można stosować niemal każdy kamień naturalny, warto jednak pamiętać o jego charakterystyce chemicznej i fizycznej. Wiedza na temat tych cech pozwala dłużej utrzymać walory użytkowe kamieni ozdobnych oraz dłużej utrzymać dobrą kondycję roślin znajdujących się w ich bezpośredniej bliskości.

Do wyboru mamy kamienie ogrodowe chrakteryzujące się różnym stopniem absorbcji wody, te bardziej nasiąkliwe to na przykład piaskowiec. Możemy także wybrać kamienie bardziej twarde, a zatam i mniej absorbujący wilgoć, na przykład granit lub gnejs.

Otoczak

Otoczak

W naszym składzie budowlanym dużą popularnością cieszą się otoczaki, to bardzo trwały i atrakcyjny rodzaj kamieni ogrodowych. Otoczaki występują w bogatej gamie kolorów, dlatego nadają się do dekorowania ogrodów i skwerów aranżowanych w różnych stylach.

Kamień ogrodowy można także użyć w bardziej praktycznych zastosowaniach, bez przeszkód może służyć jako element konstrukcyjny mebli ogrodowych, płotów ozdobnych, grilli, altan, skalniaków, fontann itp.

Sporą gamą zastosowań cechuje się także grys, jest to kruszywo kamienne, powstałe z rozdrobnienia kamieni naturalnych. Grys stosuje się na przykład do wysypywania ścieżek, alejek, rabatek, skalniaków.

W naszym składzie budowlanym staramy się nadążać za modą i trendami stale ubogacamy ofertę kamieni ogrodowych. Różnorodność kamieni pod względem formy, faktury, gabarytów i kolorów pozwala zaspokoić potrzeby i gusta każdego odbiorcy.

Zobacz jakie kamienie ozdobne dostępne są w naszym składzie

Kamień ogrodowy


Zachęcamy do dzielenia się własnymi opiniami na temat zastosowań kamieni ogrodowych, prosimy o opisy własnych aranżacji, propozycji, planów urządzenia ogrodu, skweru itp. Zapraszamy!

Share This

adminartek